volejte: 702 833 314 info@dobralogopedie.cz
Logopedie není jen pro děti. V naší ordinaci denně přivítáme řadu dospělých klientů, kteří přicházejí s poruchami řeči, jako jsou špatná výslovnost hlásek, neplynulost či afázie.
Dospělí klienti u nás najdou příjemné a důstojné prostředí a přístup odpovídající věku klienta. Při práci používáme materiály a cvičení, které jsou vhodné pro dospělé klienty.
Brání Vám koktavost dosáhnout cílů v profesním či soukromém životě? Máte strach zvednout telefon, objednat se k lékaři nebo si objednat své oblíbené jídlo v restauraci?Jste nervózní, když se máte představit? Koktavost trápí asi 4 % dospělé populace na celém světě.
Afázie zahrnuje celou škálu druhů a stupňů postižení od lehkých poruch vybavování slov až po úplnou ztrátu řeči a rozumění. Příčinou vzniku afázie většinou bývá centrální mozková porucha, úraz hlavy, nádory a jiná onemocnění mozku. Je složité vyrovnat se s afázií jak pro postiženého, tak pro jeho okolí, protože postižení přichází náhle a zásadně ovlivňuje život. Zásadní roli u terapie afázie hraje čas, proto vyhledejte pomoc klinického logopeda co nejdříve.
„Je mi 35 let a špatně vyslovuji hlásky R a Ř. V dětství jsem chodil na logopedii, ale bez úspěchu. Dá se správná výslovnost naučit v dospělosti?“ Toto je jedna z nejčastějších otázek, které dostáváme. Odpověď zní ano. Náprava špatné výslovnosti hlásek (nejen R a Ř, ale také např. sykavek) je v dospělosti možná a často rychlejší než u dětí.
Zrychlená až nesrozumitelná řeč je taková nemoc této doby, mnoho lidí se svým rychlým životním a pracovním tempem doslova naučili mluvit tak, že už nedokáží tempo řeči kontrolovat a jejich řeč se stává nesrozumitelnou. Vést poradu, prezentaci, či jen telefonický hovor se pro ně stává problémem. Mají lidé kolem Vás potíže Vám rozumět? Obraťte se na nás, pomůžeme Vám úspěšně se prezentovat, naučíme Vás správnému veřejnému vystupování z hlediska rétoriky i řeči těla.
Výše najdete jen stručný nástin komunikačních obtíží, se kterými se v ambulanci setkáváme. Samozřejmě u nás poskytujeme péči v případě dalších komunikačních handicapů, například u Alzheimerovy demence, poruch hlasu apod. Zabýváme se také řečovou výchovou u osob s poruchou sluchu – např. po aplikaci sluchadel, kochleárních implantátů, přičemž spolupracujeme s dalšími odborníky (foniatry, ORL lékaři, neurology či psychology).