Dyslalie (vada výslovnosti)

Dyslalie (vada výslovnosti)

„Je mi 27 let a špatně vyslovuji hlásky R a Ř. V dětství jsem chodil na logopedii, ale bez úspěchu. Dá se správná výslovnost naučit v dospělosti?“ Toto je jedna z nejčastějších otázek, které dostávám. Odpověď zní ano. Náprava špatné výslovnosti hlásek (nejen R a Ř, ale také např. sykavek) je v dospělosti možná a často rychlejší než u dětí.

Přestože vady výslovnosti a s ním spojené chození na logopedii má většina lidí spojené s předškolním věkem a opakováním básniček, na logopedii může chodit každý, kdo se chce správně naučit vyslovovat hlásky i v dospělosti.

Nestyďte se, navštivte klinického logopeda. Řekne Vám, v čem je problém a jak jej řešit. Vada výslovnosti může mít mnoho příčin. Vaše mluvidla, jazyk nebo patro neumožňují správnou výslovnost dané hlásky. Nebo třeba jen nevíte, jak na to, což bývá nejčastější příčina. Logoped Vám vysvětlí, jak správně postupovat při vyvozování hlásky a jejím procvičování. Provede Vás krok za krokem až k používání nové, správně vytvořené hlásky v běžné řeči.

V naší ordinaci používáme materiály vhodné pro dospělé klienty. Nemusíte se tedy bát, že se budete cítit trapně.

Věkový limit neexistuje. Motivovaný dospělý, který dobře pochopí techniku, co a jak po něm chceme, dokáže udělat velký pokrok.

DobraLogopedie.cz » Logopedie » Logopedie pro dospělé » Dyslalie (vada výslovnosti)
Copyright © 2011 - 2019 Mgr. Jan Dezort; WebDesign © 2011 - 2019 Martin Argaláš
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.   Ok