Jak probíhá logopedie

Jak probíhá logopedie

Chcete vědět, jak probíhá logopedie v naší ordinaci? Jak se k nám objednat? Co čekat na prvním sezení?

Co byste měli vědět, než se objednáte?

  • V naší ordinaci se snažíme poskytovat pravidelné termíny v kratších intervalech, abyste se mohli radovat z úspěchů co nejdříve. Poskytneme Vám dostatek pravidelných termínů, abychom mohli sledovat Váš pokrok a zabránili případnému chybnému osvojení.
  • Základním předpokladem úspěchu je Vaše osobní motivace. Počítáme s tím, že pokud přicházíte na logopedii do naší ordinace, chcete pro svůj úspěch udělat maximum tak, jako my pro Vás.

Jak se objednat?

Volejte 607 802 822.

Nejsnazší je zavolat. Při telefonické objednávce Vám navrhneme možné termíny pro první sezení. Telefonického kontaktu se není třeba obávat, nemusíte o sobě a svém problému říkat víc, než chcete. Stejně tak se neobávejte, pokud trpíte poruchou plynulosti řeči. Dáme Vám dostatek času, abyste nám řekli, co potřebujete.

Pošlete nám e-mail na info@dobralogopedie.cz

Napište nám, které dny v týdnu jsou pro Vás vyhovující a zda dopolední či odpolední hodiny. Na základě těchto informací Vám navrhneme vhodný termín, který následně potvrdíte. V pracovní dny obvykle odpovídáme na e-maily do 48 hodin.

UPOZORNĚNÍ

V průběhu práce s klienty nemůžeme brát telefon, později voláme zpátky na všechny nepřijaté hovory. Děkujeme za pochopení!

Poprvé na logopedii

Co se bude dít? Přijdete k nám do ordinace na objednaný termín. (Pokud budete bloudit, zavolejte, cestu Vám vysvětlíme.) Na prvním sezení se navzájem seznámíme. Řeknete nám, proč jste přišli a jaká máte očekávání. Pokud máte jakékoliv logopedické či jiné lékařské zprávy, budeme rádi, když nám je ukážete, protože nám pomohou zjistit, jaká vyšetření či terapii jste již absolvovali. Následně Vám navrhneme možný postupy, kterými se naše logopedická sezení mohou směřivat, a domluvíme se na dalším postupu. Na základě diagnostiky pro Vás sestavím Váš individuální terapeutický plán.

Průběh logopedické péče

Při dalších sezeních se budeme věnovat terapii a za tři měsíce vyhodnotíme, jakých pokroků jste dosáhli a zda je terapie účinná. Dle výsledků budeme buď dál pokračovat v dosavadním postupu, nebo terapii změníme. Frekvence sezení je zpočátku vyšší (1 × týdně, případně častěji) a dále podle potřeby klienta. U některých logopedických vad se i po úspěšném zakončení logopedické terapie sejdeme za delší dobu (po měsíci nebo třeba čtvrt roce), abychom zkontrolovali, zda došlo k trvalé změně a případně se domluvíme na dalších krocích.

Konzultace pro rodinné příslušníky

Chcete pomoci člověku trpícímu vadou řeči, ale nemůžete s ním o tom mluvit? Váš blízký nemůže nebo nechce navštívit logopeda? Nabízíme možnost konzultace pro příbuzné, přátele, rodinu či kolegy z práce. Poradíme vám, jak nejlépe nepřímo pomoci, jaká pravidla komunikace dodržovat, abyste byli ve své dobré vůli prospěšní.

DobraLogopedie.cz » Logopedie » Jak probíhá logopedie
Copyright © 2011 - 2021 PhDr. Jan Dezort, Ph.D.; WebDesign © 2011 - 2021 Martin Argaláš
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.   Ok