Jak probíhá logopedie

Jak probíhá logopedie

Chcete vědět, jak probíhá logopedie v naší ordinaci? Jak se k nám objednat? Co čekat na prvním sezení?

Co byste měli vědět, než se objednáte?

  • V naší ordinaci se snažíme poskytovat pravidelné termíny v kratších intervalech, abyste se mohli radovat z úspěchů co nejdříve. Poskytneme Vám dostatek pravidelných termínů a další podporu, abychom mohli sledovat Váš pokrok a zabránili případnému chybnému osvojení.
  • Základním předpokladem úspěchu je Vaše osobní motivace. Počítáme s tím, že pokud přicházíte na logopedii do naší ordinace, chcete pro svůj úspěch udělat maximum tak, jako my pro Vás.

Jak se objednat?

Vyplňte formulář. Co nejdříve se Vám ozveme zpět s informací, kdy Vás můžeme přijmout do péče. Můžete také zaslat email nebo zavolat na 702 833 314. Prosíme nevolejte kvůli objednání jednotlivým logopedům, v průběhu práce s klienty nemohou brát telefon. Děkujeme za pochopení!

Poprvé na logopedii

Co se bude dít? Přijdete k nám do ordinace na objednaný termín. (Pokud budete bloudit, zavolejte 702 833 314, cestu Vám vysvětlíme.) Na prvním sezení se navzájem seznámíme. Řeknete nám, proč jste přišli a jaká máte očekávání. Pokud máte jakékoliv logopedické či jiné lékařské zprávy, budeme rádi, když je donesete, protože nám pomohou zjistit, jaká vyšetření či terapii jste již absolvovali. Následně Vám navrhneme možný postup, kterým se naše logopedická sezení mohou směřovat.

Průběh logopedické péče

Při dalších sezeních se budeme věnovat terapii a pravidelně budeme vyhodnocovat, jakých pokroků jste dosáhli a zda je terapie účinná. Dle výsledků budeme buď dál pokračovat v dosavadním postupu, nebo terapii změníme. Frekvence sezení je zpočátku vyšší (1 × za dva týdny, případně častěji) a dále podle potřeby a spolupráce klienta. U některých logopedických vad se i po úspěšném zakončení logopedické terapie sejdeme za delší dobu (po měsíci nebo třeba čtvrt roce), abychom zkontrolovali, zda došlo k trvalé změně a případně se domluvíme na dalších krocích.

Konzultace pro rodinné příslušníky

Chcete pomoci člověku trpícímu vadou řeči, ale nemůžeteči nechcete s ním o tom mluvit? Váš blízký nemůže nebo nechce navštívit logopeda? Nabízíme možnost konzultace pro příbuzné, přátele, rodinu či kolegy z práce. Poradíme vám, jak nejlépe nepřímo pomoci, jaká pravidla komunikace dodržovat, abyste byli ve své dobré vůli prospěšní.

DobraLogopedie.cz » Logopedie » Jak probíhá logopedie
Copyright © 2011 - 2024 PhDr. Jan Dezort, Ph.D.; WebDesign © 2011 - 2024 Martin Argaláš
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.   Ok