Koktavost - Balbuties

Koktavost - Balbuties

Brání Vám koktavost dosáhnout cílů v profesním či soukromém životě? Máte strach zvednout telefon, objednat se k lékaři nebo si objednat své oblíbené jídlo v restauraci?

Jste nervózní, když se máte představit? Koktavost trápí asi 4 % dospělé populace na celém světě.

Koktavost mnohdy dokáže intenzivně ovlivňovat život lidí a taky si pohrát s jejich psychikou. Zadrhávání představuje tíživý problém a sociální handicap v jakémkoliv věku. Někdy je těžké o něm narovinu mluvit, protože představuje velmi citlivé téma. Ale věřte, že vždycky je šance vést lepší život a s koktavostí bojovat. Pokud se rozhodnete změnit svůj život a začít hledat cestu, jak lépe komunikovat se svým okolím, moc rádi Vám pomůžeme. Neztrácejte čas a své odhodlání zbytečně neodkládejte!

Naše pracoviště se dlouhodobě zabývá nejnovějšími trendy v oblasti terapie koktavosti. Garant našeho pracoviště, klinický logoped PhDr. Jan Dezort, Ph.D., se neustále vzdělává a je prvním a zatím také jediným absolventem prestižního evropského programu ECSF European Clinical Specialization in Fluency Disorders, který se zabývá diagnostikou a terapeutickými přístupy k poruchám řeči (zejm. koktavosti). Absolvoval také stáže mj. v centru pro dysfluence Michael Palin Centre v Londýně, které je mezinárodně uznávanou autoritou v oblasti terapie neplynulostí. Více o jeho vzdělání a práci najdete v jeho životopise.

Jak probíhá terapie koktavosti?

Existuje mnoho terapií a ani jedna není univerzální. Proto hledáme tu nejlepší individuální terapii na míru pro každého našeho klienta. Pokud si říkáte, že jste už zkusili všechno, dost možná tomu tak není. Pojďme společně zkusit najít něco, co Vám pomůže a v čem se budete cítit dobře.

Proč (znovu) zkusit logopedii?

V naší ambulanci nabízíme jak individuální, tak skupinová sezení.

Z ohlasů klientů: "Celé dospívání jsem doufala, že z koktavosti vyrostu. Až při nástupu na vysokou školu mi došlo, že je mojí součástí, ale že nechci, aby nade mnou vítězila. Koktavost silně ovlivňovala můj život a hrála si s mojí psychikou. Proto jsem vyhledala PhDr. Jana Dezorta, Ph.D., a bylo to jedno z nejlepších životních rozhodnutí. Nebudu lhát, když řeknu, že mě pan doktor postavil na nohy a změnil mi život. Dodal mi naději a vždycky ve mě věřil. Koktavost bude asi navždy součástí mého života. Věřím ale, že ji mám z velké části pod kontrolou, mluvím mnohem plynuleji a nenechávám rozhodnutí, jak žít, na ní."

Přečtete si o koktavosti více

Nekoktám.cz

25 věcí, které bych si přál vědět o koktavosti, když mi bylo 20

Plakát Jak nejlépe pomoci lidem s koktavostí

Jak mluvit s člověkem, který zadrhává? – tipy našich klientů

DobraLogopedie.cz » Logopedie » Logopedie pro dospělé » Koktavost - Balbuties
Copyright © 2011 - 2024 PhDr. Jan Dezort, Ph.D.; WebDesign © 2011 - 2024 Martin Argaláš
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.   Ok