Opožděný vývoj řeči

Opožděný vývoj řeči

Máte doma batole a zdá se Vám, že mluví méně než jeho vrstevníci? Popřípadě nemluví vůbec? Existuje mnoho příčin, proč tomu tak může být. Většinou se jedná o prostý opožděný vývoj řeči, ale je dobré jít na konzultaci ke klinickému logopedovi. Proč?

Děti většinou začínají užívat první slova kolem jednoho roku života a jejich slovní zásoba se dál rozšiřuje, stává se bohatší, děti začínají tvořit zprvu holé, později stále rozvinutější věty. Pokud se toto z nějakého důvodu neděje, je dobré vyhledat logopedickou pomoc. V tomto věku je vhodné vyloučit případné další poruchy, které mohou mít na vliv vývoj řeči (např. poruchu sluchu).

Máte-li podezření na opožděný vývoj řeči Vašeho dítěte či vnuka, objednejte se na konzultaci. K prvnímu sezení v naší logopedické poradně stačí, když ke konzultaci přijdete sami bez dítěte, třeba jen s audio-nahrávkou. Důvodů, proč se řeč nerozvíjí může být mnoho, návštěvu logopedické ambulance proto zbytečně neodkládejte a přijďte se poradit nejpozději kolem druhého roku dítěte. Společně se pokusíme odhalit příčinu opožděného vývoje řeči a zaměříme pozornost na komunikaci v rodině. Naučíme Vás, rodiče, mluvit se svým dítětem tak, abyste mu pomáhali řeč rozvíjet – model funkční komunikace.

Přečtěte si:

Kdy začít chodit na logopedii? – Přečtěte si o signálech, které by Vám neměly uniknout, pokud zvažujete logopedickou péči.

Copyright © 2011 - 2021 PhDr. Jan Dezort, Ph.D.; WebDesign © 2011 - 2021 Martin Argaláš
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.   Ok