Logopedie - online poradna

Logopedie - online poradna

V této sekci najdete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy o fungování logopedické ambulance a o problémech s řečí. Pokud máte jiné dotazy, kontaktujte nás na info@dobralogopedie.cz nebo vyplňte formulář níže.

Jsem dospělý a mám problémy s výslovností hlásek R a Ř. V dětství jsem chodil na logopedii, ale bohužel neúspěšně. Je možné s tím něco dělat i v dospělosti?

Do naší ordinace chodí řada klientů, kteří se rozhodli na své výslovnosti pracovat až v dospělém věku, protože se jako děti k logopedovi nedostali nebo jim nebyla věnována vhodná péče. Samozřejmě je možné se o nápravu výslovnosti (jakýchkoliv) hlásek pokusit i v dospělosti. S klienty si zpravidla stanovíme časový plán (např. 3 měsíce), poté se rozhodneme, zda je v terapii nutné nebo potřebné ještě pokračovat. Často jsou klienti překvapeni, že náprava hlásek není až tak složitá, že pokud jim odborník vysvětlí, jak přesně postupovat, tak je možné brzy hlásku vyvodit a poté je ji začít používat v běžné mluvě. Určitě doporučujeme všem, kteří mají problémy s výslovností a vnímají to oni nebo jejich blízké okolí jako problém, aby zkusili odborníka navštívit a poradit se s ním o svém problému.

Kolik stojí terapie ve Vaší ordinaci?

Klienti většiny zdravotních pojišťoven mají, pokud přinesou potvrzení lékaře, péči zdarma. Klienti bez doporučení lékaře nebo klienti nesmluvních pojišťoven sezení platí. Klienti, kteří si přejí nezávaznou konzultaci svého stavu a jsou registrováni u jiného logopeda, platí jako klienti nesmluvních pojišťoven. Aktuální informace o ceně logopedické péče v naší ordinaci a seznam smluvních pojišťoven najdete v sekci Ceník

Mám špatné zkušenosti z jiného pracoviště, kde se logopedi často střídali, téměř pokaždé jsme dostali jiného logopeda, který nevěděl, co má s mým synem dělat.

V rámci našeho pracoviště jste přiděleni jednomu odborníkovi, který se o Vás stará. V případě zástupu (např. v době nemoci či dovolené) plně informuje kolegu o dosavadním postupu, a nestane se tak, že by logoped, který s klientem pracuje, nevěděl, co má dělat.

Moje dcerka má dva roky a skoro nemluví (pouze základní slova a ještě zkomoleně). Dětská lékařka mi řekla, že je ještě na logopeda čas a že není potřeba dítě tak brzy stresovat. Přesto mám obavy, abychom něco nezanedbali…

Pokud dítě opravdu mluví minimálně, případně si nejste jistá, že Vám rozumí, rozhodně bych se nedal odradit a nechal svou dcerku vyšetřit na logopedii. Zkušený logoped rozhodně dítě stresovat nebude, jelikož ví, jak dítě vhodně vyšetřit. Je možné, že jde o opožděný vývoj řeči, ale může se jednat i o komplikovanější poruchu, případně o jiné nediagnostikované postižení (např. sluchové), u něhož je řečová porucha pouze přidružená a jehož včasná diagnostika může pomoci před dalšími komplikacemi. Pokud máte nějaké pochybnosti o vývoji řeči, rozhodně doporučuji se na logopedii objednat

 
DobraLogopedie.cz » Logopedie » Logopedie - online poradna
Copyright © 2011 - 2024 PhDr. Jan Dezort, Ph.D.; WebDesign © 2011 - 2024 Martin Argaláš
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.   Ok